AKTUALNOŚCISCENA MUZYCZNA

Sala Mieszczańska jest profesjonalnie przygotowana do organizacji koncertów muzycznych. Wyposażona jest w najnowocześniejszy sprzęt nagłośnieniowy (Meyer Sound) i oświetleniowy (20 skanerów Martin). Na scenie do dyspozycji artystów znajduje się koncertowy fortepian Yamaha, jeden z dwóch tej klasy instrumentów w Polsce. Na wygodnych kanapach i fotelach może usiąść do 40 osób, a podczas koncertów poprzez dostawienie krzeseł pojemność sali zwiększa się do 100 miejsc.
Scena Piwnicy Świdnickiej zaczęła działać pod koniec maja 2002 roku organizując cykliczne koncerty i wieczory kabaretowe.
Na stałe zagościł tu wrocławski Kabaret Elita, który co poniedziałek w ramach ELITA-rnych Wieczorów Kabaretowych zaprasza swoich przyjaciół i gwiazdy estrady kabaretowej bawiących młodych i tych starszych widzów. Gościliśmy już Kabarety: Grzegorza Halamy Oklasky, Aferę, Przechowalnię, jak również Artura Andrusa, Andrzeja Grabowskiego, Krzysztofa Piaseckiego, Krzysztofa Daukszewicza.
Każdy wtorek to spotkania z muzyką klasyczną pod nazwą Salonu Muzycznego. Recitale fortepianowe, wieczory literacko-muzyczne, koncerty młodych absolwentów szkół muzycznych, laureatów krajowych i zagranicznych konkursów oraz recitale profesorów Akademii Muzycznych skupiają miłośników tego gatunku muzycznego, którzy przy blasku świec i lampce wytrawnego wina przenoszą się w świat klasyki w najlepszym wydaniu.
Piosenka aktorska jest bohaterem środowych koncertów, podczas których znani śpiewający aktorzy i wykonawcy piosenek "z klasą" przybliżają naszym gościom najbardziej znane utwory piosenkarzy francuskich, muzykę filmową, czy piosenki wybitnych kompozytorów i autorów tekstów, takich jak Agnieszka Osiecka, czy Wojciech Młynarski. Nasi widzowie mogli podziwiać już m.in. Mariusza Kiliana, Konrada Imielę, Bożenę Krzyżanowską, Olgę Bończyk, Jacka Bończyka, Magdalenę Kumorek.

PIWNICA ŚWIDNICKA AKUSTYCZNIE to najnowszym projektem muzycznym. Zapraszamy najbardziej znane gwiazdy polskiej sceny muzycznej, by w kameralnych i niepowtarzalnych warunkach zaprezentowały się inaczej niż możemy je zobaczyć i posłuchać podczas imprez masowych. Zespoły i soliści grają i śpiewają swoje przeboje w niecodziennych aranżacjach, w swobodnej i przyjaznej atmosferze. Celem naszym jest to, by każdy kto przyjdzie na taki koncert poczuł się tak, jakby artysta grał na jego urodzinach i wyłącznie dla niego. Po każdym z koncertów nasze gwiazdy pozostają w Piwnicy co pozwala ich fanom na tak ważne podziękowanie, przekazanie kilku ciepłych słów, uścisk dłoni czy zdobycie autografu i zdjęcia. Dotychczas gościliśmy na scenie zespół T.LOVE, JUSTYNĘ STECZKOWSKĄ, MIETKA SZCZEŚNIAKA.